Гвінейська затока Атлантичного океану омиває Кот-д'Івуар, Гану, Того, Бенін, Нігерію й Камерун.
Піратство в Гвінейській затоці
Піратство в Гвінейській затоці впливає на низку країн у Західній Африці, а також міжнародне співтовариство. Починаючи з 2011 року воно стало проблемою глобального масштабу. Пірати в Гвінейській затоці зазвичай являють собою добре озброєні злочинні структури, які використовують насильницькі методи для викрадення нафтовантажів. У 2012 році Міжнародне морське бюро, «Океани без піратства» та «Програма гуманітарних питань морського піратства» повідомили, що кількість нападів західноафриканських піратів на судна досягла високого рівня: протягом року було здійснено 966 нападів на моряків. Згідно досліджень консалтингової корпорації Control Risks, станом на середину листопада 2013 року, пірати Гвінейської затоки в середньому щороку здійснюють близько 100 спроб викрадень, що є третім показником у світі після піратства поблизу Сомалійського півострова та в Малаккській протоці.
Джерело: Wikipedia
Місцем з найнебезпечнішими піратами назвали Гвінейську затоку
Кожні два з трьох захоплень суден у світі припадають тепер на піратів з Нігерії і Кот-д'Івуара, зазначає Міжнародне морське бюро.
Гвінейська затока стала найнебезпечнішим на Землі місцем для мореплавців через зростання активності піратів та ескалацію насильства, яке ними застосовується. Про це свідчить доповідь американської організації Oceans Beyond Piracy.
Джерело: BBC
Постійна небезпека в Гвінейській затоці
У 2017 році було зареєстровано 36 інцидентів, нападів на судна в цій місцевості та 10 випадків викрадення, в яких постраждало 65 членів екіпажу. Все це у водах Нігерії або навколо них. На цей момент 16 суден повідомили, що вони звільнені, у тому числі 7 в Гвінейській затоці.
Джерело: ICC UA
Рекомендації Посольства України
У зв’язку із частими випадками піратських нападів на судна в Гвінейській затоці з цілю захоплення заручників, Посольство України в Нігерії не рекомендує громадянам України найматися на судна, які працюють в цьому регіоні.
Джерело: Посольство України в Нігерії